F1, WRC: Πρόγραμμα τηλεοπτικών μεταδόσεων 16-18 Ιουλίου

0
f1,-wrc:-Πρόγραμμα-τηλεοπτικών-μεταδόσεων-16-18-Ιουλίου

Η αγωνιστική δράση του τριημέρου 16-18 Ιουλίου θα είναι πλούσια, καθώς η Formula 1 συνεχίζεται με το Grand Prix Μεγάλης Βρετανίας και το WRC, με το Ράλλυ Εσθονίας.

Ακόμη μια εβδομάδα πλησιάζει στο τέλος της και με το θερμόμετρο να έχει ανέβει, επεξεργαζόμαστε το πρόγραμμα τηλεοπτικών μεταδόσεων του τριημέρου 16-18 Ιουλίου, που αναμένεται πλήρες για τους φίλους των 4 τροχών, αφού περιλαμβάνει αγώνες σε F1 και WRC.

Διαβάστε ακόμη: 17-18 Ιουλίου: Το αγωνιστικό πρόγραμμα του διημέρου

F1, 10ος γύρος, GP Μ. Βρετανίας

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Formula 1 συνεχίζεται στις 16-18 Ιουλίου, με το Grand Prix Μ. Βρετανίας .

Ο 10ος γύρος της χρονιάς έχει ακόμη μεγαλύτερο ενδιαφέρον, καθώς στην πίστα του Silverstone θα κάνει πρεμιέρα η διαδικασία του sprint qualifying.

Το Grand Prix Μεγάλης Βρετανίας μεταδίδεται ζωντανά από την Cosmote Sport 5HD και την ΕΡΤ Sports.

F1 Silverstone

Πρόγραμμα μεταδόσεων

Παρασκευή 16 Ιουλίου

Ελεύθερες δοκιμές 1: 16:30

Κατατακτήριες δοκιμές: 20:00

Σάββατο 17 Ιουλίου

Ελεύθερες δοκιμές 2: 14:00

Sprint qualifying: 18:30

Κυριακή 18 Ιουλίου

Αγώνας: 17:00

Επίσημη ιστοσελίδα-αποτελέσματα: www.formula1.com

WRC Rally Estonia

WRC, 7ος γύρος, Ράλλυ Εσθονίας

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ράλλυ παραμένει σε χωμάτινο έδαφος, ωστόσο έχει μεταφερθεί σε σαφώς πιο γρήγορο αγωνιστικό περιβάλλον, με το Ράλλυ Εσθονίας.

Ο 7ος γύρος της σεζόν, θα διεξαχθεί στην Εσθονία μεταξύ 15-18 Ιουλίου, με τον ταχύτατο αγώνα στη χώρα της Βαλτικής να αποτελεί μια εκδοχή του Ράλλυ Φινλανδίας, με λιγότερα άλματα στις ειδικές διαδρομές.

Το καθαρά αγωνιστικό κομμάτι του Ράλλυ Εσθονίας ξεκινά το βράδυ της Πέμπτης 15 Ιουλίου με υπερειδική διαδρομή και θα ολοκληρωθεί το μεσημέρι της Κυριακής 18 Ιουλίου, έπειτα από 24 ειδικές διαδρομές μήκους 314,16 αγωνιστικών χιλιομέτρων.

Επιμέρους ειδικές διαδρομές του Ράλλυ Safari θα μεταδοθούν ζωντανά από την Cosmote Sport 8HD

Πρόγραμμα μεταδόσεων (ώρα Ελλάδος)

Παρασκευή 16 Ιουλίου

SS3 Otepää 1 (18.25 χλμ.) 10:28

SS4 Kanepi 1 (16.51 χλμ.) 11:16

SS5 Kambja 1 (17.85 χλμ.) 12:08

SS8 Kanepi 2 (16.51 χλμ.) 17:10

SS9 Kambja 2 (17.85 χλμ.) 18:08

Σάββατο 17 Ιουλίου

SS12 Raanitsa 1 (22.76 χλμ) 10:36

SS13 Vastsemõisa 1 (6.72 χλμ.) 11:39

SS14 Peipsiääre 2 (23.56 χλμ.) 15:06

SS15 Mustvee 2 (12.39 χλμ.) 16:08

SS16 Raanitsa 2 (22.76 χλμ.) 17:34

Κυριακή 18 Ιουλίου

SS22 Neeruti 2 (7.80 χλμ.) 11:41

SS23 Elva 2 (11.72 χλμ.) 12:29

SS24 Tartu vald 2 – Power Stage (7.47 χλμ.) 14:18

Επίσημη ιστοσελίδα-αποτελέσματα: www.wrc.com

ΠΗΓΗ: