Πόλο: «Φουντώνει» η μάχη για τα πλέι οφ στους άνδρες

0
Πόλο:-«Φουντώνει»-η-μάχη-για-τα-πλέι-οφ-στους-άνδρες

Με την 10η αγωνιστική συνεχίζεται την Τετάρτη (7.4) το πρωτάθλημα της Α1 Ανδρών στο πόλο.

Η ομάδα του ΓΣ Περιστερίου που είναι στην 2η θέση υποδέχεται τον 3ο Ολυμπιακό ενώ ιδιαίτερο ενδιαφέρον για τα πλέι οφ υπάρχει στους αγώνες του Υδραϊκού με τον Πανιώνιο και του ΠΑΟΚ με τον Απόλλων Σμύρνης

Η Βουλιαγμένη, το Περιστέρι, ο Ολυμπιακός και ο Απόλλων θα είναι στα πλέι οφ και τις δυο θέσεις που απομένουν διεκδικούν ο Υδραϊκός (παίζει χωρίς ξένους), ο ΠΑΟΚ, ο Πανιώνιος και η Χίος. 

Θυμίζουμε δεν θα υποβιβαστεί καμία ομάδα στην Α2. Την Πέμπτη θα διεξαχθεί η 8η ημέρα της Α1 Γυναικών.

Το πρόγραμμα: 

Α1 ΑΝΔΡΩΝ, 10η, 7/4

*Λαιμός, ΝΟΒ 13.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΕΚ (Ανδρέας Κατσώνης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

*Δημοτικό Ηλιούπολης 13.00 ΥΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ηλίας Δαμιανάκης, Νίκος Μπουδραμής)

*Εθνικό Βόλου 15.00 ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ – ΑΟ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (Αλέξανδρος Χατζηγούλας, Γιάννης Αντζουλάκος)

*Ποσειδώνιο 16.00 ΠΑΟΚ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γρηγόρης Σπανούδης, Γιώργος Αγγελίδης)

*Δημοτικό Περιστερίου 17.00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Σταυρίδης, Χρήστος Κουρτίδης)

Στις 15/4: ΕΘΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ

Για την 6η αγωνιστική, 9/4, Υδραϊκός – Ολυμπιακός και για την 9η αγωνιστική, 12/4, ΝΟ Βουλιαγμένης – Πανιώνιος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 8 107-51 24

2.ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ      9 90-69 22

3.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ         8 131-47 21

4.ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 9 117-69 21

5.ΥΔΡΑΪΚΟΣ              8 77-74 16

6.ΠΑΟΚ                     9 84-80 13


————————————–

7.ΝΟ ΧΙΟΥ                9 74-87 12

8.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ            8 86-84 12

9.ΑΟ Π.ΦΑΛΗΡΟΥ       9 82-88 10

10.ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ          9 74-122 9

11.ΑΕΚ                      9 63-89 8

12.ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ     9 70-86 6

13.ΟΥΚ ΒΟΛΟΥ          9 55-125 3

14.ΕΘΝΙΚΟΣ              9 67-106 3


 

Α’ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, 8η, 8/4

*Λαιμός, ΝΟΒ 12.00 ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Ηλίας Δαμιανάκης, Γιώργος Στεφανάκης)

*Λαιμός, ΝΟΒ 14.00 ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ – ΝΟ ΛΑΡΙΣΑΣ (Μαρία Δασκαλοπούλου, Στάθης Κόκκινος)

*Δημοτικό Νέας Σμύρνης 19.00 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΕΚ (Ανδρέας Κατσώνης, Νίκος Λοϊζίδης)

*Εθνικό Πειραιά 19.30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ανέστης Κωνσταντινίδης, Ναταλία Μαρκοπούλου)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ 

Λούδης στο gazzetta.gr: «Κάνουμε όνειρα Ευρώπης στο Περιστέρι»

Ολυμπιακός: Ετοιμάζει διπλό χτύπημα με Φουντούλη-Βλαχόπουλο

ΠΗΓΗ: