ΠΑΟΚ – Άρης: Το γκολ του Μάνου (video)

2
ΠΑΟΚ-–-Άρης:-Το-γκολ-του-Μάνου-(video)

Ο Άρης βρέθηκε από νωρίς μπροστά στο σκορ στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ, χάρη σε γκολ του Μπερτόγλιο στο 25′, αλλά ήταν ο Μάνος αυτός που “σκότωσε” τον “Δικέφαλο του Βορρά”.

Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του στο 69′ και έδωσε προβάδισμα νίκης στους “κίτρινους” μέσα στην Τούμπα, για το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

ΠΑΟΚ – Άρης: Το γκολ του Μπερτόγλιο (video)

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να απαντήσει αμέσως μετά και κέρδισε πέναλτι, το οποίο και ακυρώθηκε όμως με τη βοήθεια και από το VAR.

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις

Σάκκαρη: Πρόωρος αποκλεισμός στο Ντουμπάι

Η Μαρία Σάκκαρη αποκλείστηκε από τον πρώτο γύρο στο τουρνουά του Ντουμπάι, αφού ηττήθηκε καθαρά με 2-0 σετ [6-2, 7-6(4)] από την Μπαρμπορα Κρεϊτσίκοβα. Μετά … Διαβάστε περισσότερα

Βαθμολογία Superleague: Συνεχίζεται η «σφαγή» για τη 2η θέση

Ο ΠΑΟΚ κατάφερε έστω και στο τέλος να πάρει την ισοπαλία από τον Άρης στην 25η αγωνιστική της Superleague κι έτσι έμεινε σε απόσταση “αναπνοής” … Διαβάστε περισσότερα

Παναθηναϊκός: Ζημιά στο γόνατο ο Σαναρέ – Πόσο καιρό θα μείνει έξω (video)

Ο Παναθηναϊκός συνέχισε την… κατηφόρα του στα Γιάννενα, με την ήττα από τον ΠΑΣ, αλλά ταυτόχρονα έχασε και τον Γιουνούς Σανκαρέ με τραυματισμό. Ο Σενεγαλέζος … Διαβάστε περισσότερα

ΠΑΟΚ – Άρης: Τρελή ισοπαλία στη Θεσσαλονίκη, o Ίνγκασον έσωσε τον Δικέφαλο (video)

Έπειτα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι που κρίθηκε στις καθυστερήσεις, ο ΠΑΟΚ κι ο Άρης αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στην Τούμπα, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης … Διαβάστε περισσότερα

ΠΑΟΚ – Άρης: Το διπλό «χτύπημα» στο τέλος του ντέρμπι (video)

Απίθανη εξέλιξη στα τελευταία λεπτά του ντέρμπι ΠΑΟΚ – Άρης για την 26η αγωνιστική της Superleague, καθώς ο “Δικέφαλος του Βορρά” έφερε… τούμπα τα δεδομένα μετά … Διαβάστε περισσότερα

Ο Εμμανουηλίδης έκανε ντεμπούτο κόντρα στην Αϊντχόφεν (video)

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης έκανε ντεμπούτο με τη φανέλα της Φορτούνα Σιτάρντ στην Ολλανδία, περνώντας ως αλλαγή στο παιχνίδι με την Αϊντχόφεν για την Eredivisie. Ο … Διαβάστε περισσότερα

Απογοητευμένη η Παπαχρήστου: «Ήταν γερό χαστούκι για μένα» (video)

Η Βούλα Παπαχρήστου δεν κατάφερε να διακριθεί στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κλειστού στίβου στην Πολωνία και έμεινε στην 5η θέση του τριπλούν. Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έμεινε … Διαβάστε περισσότερα

Ο Άρης ήταν ανώτερος από τον ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι της Θεσσαλονίκης στην Τούμπα, με την ομάδα του Άκη Μάντζιου να είναι αυτή … Διαβάστε περισσότερα

Σίτι – Γιουνάιτεντ: Άναψε «κόκκινο» στο «δρόμο» για το πρωτάθλημα (video)

Η Μάντσεστερ Σίτι βρίσκεται κοντά στον τίτλο στην Premier League, αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τη σταμάτησε έστω και προσωρινά, οδηγώντας την στην εντός έδρας ήττα … Διαβάστε περισσότερα

Στην 5η θέση η Παπαχρήστου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (video)

Η Βούλα Παπαχρήστου βρέθηκε σε κακή ημέρα κι έμεινε στην 5η θέση στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος κλειστού στίβου, που διεξάγεται στο Τόρουν της Πολωνίας. … Διαβάστε περισσότερα