Ολυμπιακοί Αγώνες: Οι ελληνικές συμμετοχές της ημέρας (25/7)

1
Ολυμπιακοί-Αγώνες:-Οι-ελληνικές-συμμετοχές-της-ημέρας-(25/7)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ

Η Άννα Κορακάκη στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο
Η Άννα Κορακάκη στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο EUROKINISSI

Αυτό είναι το σημερινό πρόγραμμα (25/7) των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Μη χάσετε λεπτό από τη δράση μέσα από το SPORT24.

Γεμάτη από ελληνικές συμμετοχές είναι η Κυριακή (25/07), 3η ημέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο 2020, όπου μπαίνουν στη μάχη ο Στέφανος Τσιτσιπάς στον πρώτο γύρο του μονού ανδρών του τένις, η Άννα Κορακάκη στη σκοποβολή, η εθνική ομάδα πόλο ανδρών, οι αθλητές της ιστιοπλοΐας (Κοκκαλάνης, Καραχάλιου, Δίβαρη), η Φένια Τζέλη στο ταεκβοντό, η Άννα Ντουντουνάκη στους ημιτελικούς των 100μ. πεταλούδα γυναικών, ο Παναγιώτης Γκιώνης στον β΄ γύρο του πινγκ πονγκ και οι αθλητές της κωπηλασίας, Χριστίνα Μπούρμπου, Μαρία Κυρίδου και Στέφανος Ντούσκος.

Maria Sakkari, of Greece, reacts as she wins her match against KONTAVEIT Anett Kontaveit, of Estonia, during the first round of the tennis competion at the 2020 Summer Olympics, Saturday, July 24, 2021, in Tokyo, Japan. (AP Photo/Seth Wenig)

Το πρόγραμμα των Ελλήνων αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες σήμερα (25/7):

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

  • 100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί – Άννα Ντουντουνάκη

Διάρκεια αγώνων: 04:40 – 04:52

  • 100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Χρήστου

Διάρκεια αγώνων: 14:03 – 14:06

  • 4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Συμμετοχή εθνικής ομάδας

Διάρκεια αγώνων: 14:30 – 14:35

ΤΕΝΙΣ

  • Πρώτος γύρος μονό ανδρών (Περίπου στις 10:00): Στέφανος Τσιτσιπάς – Φίλιπ Κολσράιμπερ (Γερμανία)
Ο Κέβιν Ντουράντ των ΗΠΑ με τον Μαρκ Γκασόλ της Ισπανίας σε στιγμιότυπο φιλικού προετοιμασίας για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020, Λας Βέγκας | Κυριακή 18 Ιουλίου 2021

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

  • Αγώνας ομίλου (05:30): Ουγγαρία – Ελλάδα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

  • 10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (03:00): Προκριματικός – Άννα Κορακάκη
  • Σκητ ανδρών (04:00): Προκριματικός – Πρώτη ημέρα – Νίκος Μαυρομάτης
  • 10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (05:15): Τελικός – Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

  • RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 (06:05) – Βύρωνας Κοκκαλάνης (1η ιστιοδρομία)
  • Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 (06:05)- Βασιλεία Καραχάλιου (1η ιστιοδρομία)
  • RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 (09:05) – Κατερίνα Δίβαρη (1η ιστιοδρομία)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

  • Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ (03:50) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου
  • Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί, 3η σειρά (05:20) – Αννέτα Κυρίδου
  • Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί, 1η σειρά (05:40) – Στέφανος Ντούσκος

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (04:56) – Φένια Τζέλη εναντίον της Τατιάνα Μίνινα (Ρωσία)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (08:12-09:36) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (10:04-10:32) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου (14:30-15:00) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)
  • Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου (15:30)- Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Tokyo Metropolitan Gym Table 3

  • Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος (08:45) – Παναγιώτης Γκιώνης εναντίον του Αχμέντ Σαλέχ (Αίγυπτος)

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

*Το SPORT24 είναι στο επίκεντρο του παγκόσμιου αθλητισμού, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Συνεχής αθλητική ενημέρωση και ειδησεογραφία για το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, τον πίνακα των μεταλλίων όλων των χωρών που συμμετέχουν και τις επιτυχίες των Ελλήνων Αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Μη χάσετε καμία στιγμή από τη δράση των Ολυμπιακών Αγώνων ακολουθώντας το SPORT24 στο Google News!