Ολυμπιακοί Αγώνες: Αυτό είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων (31/7)

0
Ολυμπιακοί-Αγώνες:-Αυτό-είναι-το-σημερινό-τηλεοπτικό-πρόγραμμα-των-αγώνων-(31/7)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

SPORT24.GR

Ο Κέβιν Ντουράντ των ΗΠΑ σε στιγμιότυπο της αναμέτρησης με το Ιράν για τη φάση των ομίλων του τουρνουά μπάσκετ των Ολυμπιακών Αγώνων 2020, Σαϊτάμα | Τετάρτη 28 Ιουλίου 2021
Ο Κέβιν Ντουράντ των ΗΠΑ σε στιγμιότυπο της αναμέτρησης με το Ιράν για τη φάση των ομίλων του τουρνουά μπάσκετ των Ολυμπιακών Αγώνων 2020, Σαϊτάμα | Τετάρτη 28 Ιουλίου 2021 © 2021 CHARLIE NEIBERGALL/ASSOCIATED PRESS

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Σαββάτου στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020. Ποια αθλήματα θα μεταδώσει ζωντανά η ΕΡΤ.

Η ΕΡΤ 2 με τα αγωνίσματα του στίβου όπου συμμετέχουν Έλληνες και η ΕΡΤ 3 με εκείνα της πισίνας θα κλέψουν την παράσταση στο τηλεοπτικό τοπίο του Σαββάτου για τους Ολυμπιακούς Αγώνες.

Στα υπόλοιπα αθλήματα, οι ΗΠΑ στο μπάσκετ ανδρών αντιμετωπίζουν την ομάδα που άφησε εκτός Τόκιο την Εθνική Ελλάδας, δηλαδή την Τσεχία.

Ολυμπιακοί Αγώνες – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Παρασκευής

ΕΡΤ 1

  • 00.15 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – Team Hellas (E)
  • 00.35 Επαναλήψεις αθλημάτων
  • 04.00 ΜΠΑΣΚΕΤ (Α): Ιράν – Γαλλία
  • 06.00 Περίληψη ημέρας (Ε)
  • 07.00 “ΑΘΗΝΑ – ΤΟΚΙΟ” – Εκπομπή
  • 10.00 Κολύμβηση – 8η μέρα, Τελικοί (Ε)
  • 12.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ
  • 13.00 ΤΕΝΙΣ, ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Μπελίντα Μπέντσιτς – Μαρκέτα Βοντρούσοβα (η ώρα έναρξης του ΤΕΛΙΚΟΥ ΤΕΝΙΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ είναι ενδεικτική, καθώς προηγούνται άλλοι αγώνες τένις με διάρκεια που δεν μπορεί να προβλεφθεί)
  • 15.00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ
Ο Κριστιάν Γκολομέεβ έχει αναλάβει τις ευθύνες του από μικρός και για αυτό οι προσδοκίες που υπάρχουν από εκείνον για ένα μετάλλιο στο Τόκιο δεν τον αγχώνουν.

ΕΡΤ 2

  • 03.00-06.00 ΣΤΙΒΟΣ, 2η μέρα (πρωινά αγωνίσματα)
  • 06.00-12.00 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ, RSX ΤΕΛΙΚΕΣ ΙΣΤΙΟΔΡΟΜΙΕΣ (Α) – (Γ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 07.00-09.30 ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ, ΤΕΛΙΚΟΣ (Α) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 09.00-10.25 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ, 3μ (Α) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 09.00-11.00 ΤΕΝΙΣ, ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Α): Νόβακ Τζόκοβιτς – Καρένιο Μπούστα & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 11.00-13.00 ΤΕΝΙΣ, ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Γ): Ελένα Ριμπάκινα – Ελίνα Σβιτόλινα & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 11.45-13.00 ΠΥΓΜΑΧΙΑ, 57-63κ (Α)
  • 13.00-16.00 ΣΤΙΒΟΣ, 2η μέρα (απογευματινά αγωνίσματα)

ΕΡΤ 3

  • 03:00-04:30 ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ (Ζ)
  • 04:30-06:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 8Η ΜΕΡΑ – ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 06:00-08:00 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 96κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

  • 08:00-09:30 ΠΟΛΟ Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΗΠΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ζ)
  • 09:30-11:00 ΠΟΛΟ Β’ ΟΜΙΛΟΣ, ΣΕΡΒΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)
  • 11:20-13:20 ΜΠΑΣΚΕΤ (Α), ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ)
  • 13:50-15:00 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Α’ ΟΜΙΛΟΣ, Ν. ΑΦΡΙΚΗ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)

  • 15:00-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΝΔΡΩΝ ΗΠΑ – ΤΣΕΧΙΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

  • 07:00-09:30 ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 09:30-11:00 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ Β’ ΟΜΙΛΟΣ, ΣΕΡΒΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ)
  • 11:00-13:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 14:00-15:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 96κ. ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 06:00-14:00 ΤΕΝΙΣ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΜΕΙΚΤΟΥ
  • 14:00-16:00 ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)

* Το SPORT24 είναι στο επίκεντρο του παγκόσμιου αθλητισμού, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο. Συνεχής αθλητική ενημέρωση και ειδησεογραφία για το πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών, τον πίνακα των μεταλλίων όλων των χωρών που συμμετέχουν και τις επιτυχίες των Ελλήνων Αθλητών στους Ολυμπιακούς Αγώνες!

Μη χάσετε καμία στιγμή από τη δράση των Ολυμπιακών Αγώνων ακολουθώντας το SPORT24 στο Google News!

ΠΗΓΗ: