Ολυμπιακοί Αγώνες: Αυτό είναι το σημερινό τηλεοπτικό πρόγραμμα των αγώνων (27/7)

2
Ολυμπιακοί-Αγώνες:-Αυτό-είναι-το-σημερινό-τηλεοπτικό-πρόγραμμα-των-αγώνων-(27/7)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

SPORT24.GR

Ο Άγγελος Βλαχόπουλος της Ελλάδας σε στιγμιότυπο της αναμέτρησης με την Ουγγαρία για τη φάση των ομίλων του τουρνουά πόλο στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020, Τόκιο | Κυριακή 25 Ιουλίου 2021
Ο Άγγελος Βλαχόπουλος της Ελλάδας σε στιγμιότυπο της αναμέτρησης με την Ουγγαρία για τη φάση των ομίλων του τουρνουά πόλο στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020, Τόκιο | Κυριακή 25 Ιουλίου 2021 © 2021 MARK HUMPHREY/ASSOCIATED PRESS

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης στους Ολυμπιακούς Αγώνες 2020. Ποια αθλήματα θα μεταδώσει ζωντανά η ΕΡΤ.

Έντονο είναι το ελληνικό χρώμα στις τηλεοπτικές μεταδόσεις των Ολυμπιακών Αγώνων την Τρίτη. Οι προσπάθειες των Παναγιώτη Γκιώνη, Στέφανου Τσιτσιπά, Μαρίας Σάκκαρη και της Εθνικής Ελλάδας πόλο ανδρών μεταξύ άλλων ξεχωρίζουν από το πρόγραμμα της ημέρας.

Από εκεί και πέρα, από μεταδόσεις χωρίς ελληνική παρουσία, ξεχωρίζει η μεγάλη μάχη που θα δώσουν Ρωσία και ΗΠΑ στο σύνθετο ομαδικό της ενόργανης γυμναστικής, με την παρέα της Σιμόν Μπάιλς να ψάχνει εκδίκηση για τη 2η θέση στα προκριματικά.

Ολυμπιακοί Αγώνες – Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της Τρίτης

ΕΡΤ 1

  • 00.40-01:00 Ο ΔΡΟΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – Team Hellas (E)
  • 01.00-03:00 ΜΠΑΣΚΕΤ – ΑΓΩΝΑΣ (Ε) Αργεντινή – Σλοβενία
  • 03.00-05:00 Beach Volley: Προκριματικά ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 05.00-07:00 ΤΕΝΙΣ – ΑΓΩΝΑΣ Φράνσις Τιαφόε – Στέφανος Τσιτσιπάς (Ζ)
  • 07.00-09:00 «ΑΘΗΝΑ – ΤΟΚΙΟ» Εκπομπή (η εκπομπή θα αρχίσει μόλις ολοκληρωθεί ο αγώνας του Στέφανου Τσιτσιπά που προηγείται)
  • 09.00-11:00 ΤΕΝΙΣ – ΑΓΩΝΑΣ Μαρία Σάκκαρη – Ελίνα Σβιτόλινα (Ζ) – Η ακριβής ώρα έναρξης του αγώνα της Σάκκαρη θα εξαρτηθεί από τη διάρκεια του προηγούμενου αγώνα τένις
  • 11.00-12:00 Κολύμβηση, Τελικοί – 4η μέρα (Ε)
  • 12.00-13:00 ΕΙΔΗΣΕΙΣ+ΑΘΛΗΤΙΚΑ+ΚΑΙΡΟΣ
  • 13:00-15:00 LIVE ΖΑΠΙΝΓΚ (συνδέσεις με τα υπόλοιπα κανάλια)
  • 15:00-16:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 16:00-16:45 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 16:45-17:00 ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ
  • 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • 18:00-19:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)
  • 21:00-22:00 ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΕΡΤ 2

  • 0:00-00:30 ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ
  • 00:30-03:00 ΤΡΙΑΘΛΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 03:00-04:00 ΒΟΛΕΪ (Γ): ΡΩΣΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)
  • 04:00-05:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ – 3ος ΓΥΡΟΣ (Α-Γ) 1ος αγώνας: ΓΕΟΥΝΓΚ – ΓΚΙΩΝΗΣ (Ζ) – & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 04:30-06:20 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ 10Μ Team Air Pistol SF-Final (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 05:00-08:30 ΤΖΟΥΝΤΟ – 81k ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
  • 08:30-09:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 09:00-10:00 ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ: 10Μ ΣΥΓΧΡ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 09:15-10:30 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: 10Μ Team Air Pistol SF-Final (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 10:00-11:45 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: 59k ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ) & ΖΑΠΙΝΓΚ
  • 11:00-13:45 ΤΖΟΥΝΤΟ: 81k Ημιτελικοί – Τελικοί (Ζ)
  • 13:45-16:00 ΕΝΟΡΓΑΝΗ: ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 16:00-17:30 ΤΕΝΙΣ: ΣΑΚΚΑΡΗ-ΣΒΙΤΟΛΙΝΑ (Ε)
Η Μαρία Σάκκαρη

ΕΡΤ 3

  • 03:00-04:30 ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΙΑΠΩΝΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Ζ)
  • 04:30-06:20 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 4Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • 06:20-09:30 ΤΕΝΙΣ 2ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ 3ος ΓΥΡΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
  • 09:30-10:45 ΠΟΛΟ Α’ ΟΜΙΛΟΣ, ΙΤΑΛΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ)
  • 10:45-12:20 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΙΤΑΛΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ (Ζ)
  • 12:20-13:00 ΜΠΑΣΚΕΤ 3Χ3 (Ζ)
  • 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 4Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
  • 15:30-17:00 ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΠΟΥΕΡΤΟ ΡΙΚΟ – ΚΙΝΑ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS

  • 04:00-07:00 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 08:30-11:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ 3ος ΓΥΡΟΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)
  • 13:30-16:30 ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΦΑΣΗ “16” ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)

ΕΡΤ SPORTS 2

  • 03:00-05:00 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ, ΡΩΣΙΑ – ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ (Ζ)
  • 05:00-07:40 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: 10Μ Team Air Pistol SF – Final (Ζ)
  • 07:40-10:45 ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΝΙΓΗΡΙΑ-ΗΠΑ (Ζ)
  • 10:45-12:20 ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: ΙΤΑΛΙΑ – ΤΟΥΡΚΙΑ (Ζ)
  • 14:00 ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ 64 kg ΓΥΝΑΙΚΩΝ (Ζ)