Νέο “τρίποντο” με γκολάρες για Μπράγκα πριν την ΑΕΚ (video)

0
0
Νέο-“τρίποντο”-με-γκολάρες-για-Μπράγκα-πριν-την-ΑΕΚ-(video)

Τη δεύτερη της νίκη στο πρωτάθλημα Πορτογαλίας -και μάλιστα σερί- πέτυχε η Μπράγκα. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League (22.10.2020 / 22:00) επικράτησε με 2-1 της Νασιονάλ Μαδέιρα.

Παίρνει την… ανηφόρα η Μπράγκα στο πρωτάθλημα Πορτογαλίας. Η αντίπαλος της ΑΕΚ στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα -μετά από 4 αγωνιστικές- επικρατώντας εντός έδρας της Νασιονάλ Μαδέιρα με 2-1.

Η Μπράγκα έφτασε στο 2-0 στο πρώτο ημίχρονο με τα τέρματα των Φρασέρζιο (28′) και Μαντέιρος (42′), όμως χαλάρωσε στο δεύτερο μέρος. Το γκολ του Μπόργκες (86′) έφερε άγχος στους γηπεδούχους, αλλά το “τρίποντο” τελικά δεν χάθηκε. Να αναφέρουμε ότι οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 32′ με τον Ριάσκος, τέρμα που ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις

Βαθμολογία Superleague: Έμεινε στην κορυφή ο Άρης! Πλησίασε ο Ολυμπιακός

Ο Άρης πανηγύρισε μία ακόμη νίκη στη φετινή Superleague και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του ελληνικού πρωταθλήματος, έχοντας 4 νίκες και μία ισοπαλία σε … Διαβάστε περισσότερα

Ο ΠΑΟΚ απάντησε στον Άρη: “Είναι όλα συκοφαντίες”

Ο Α.Σ. Άρης “επιτέθηκε” στον ΠΑΟΚ, κάνοντας λόγο για ντου των οπαδών του σε αγώνα πόλο, ανάμεσα σε εφήβους, με τον “Δικέφαλο του Βορρά” να … Διαβάστε περισσότερα

Ολυμπιακός – Ατρόμητος: Ο Ελ Αραμπί “καθαρίζει” κάθε… σκοτούρα! “Τεσσάρα” μετά την αποβολή

Άφησε για μια ακόμα φορά να περάσει… ανεκμετάλλευτο το πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός όμως τα έδωσε όλα στην επανάληψη, κόντρα στον Ατρόμητο και έφτασε στη … Διαβάστε περισσότερα

Ήττα – σοκ για την Ρεάλ Μαδρίτης! Την… έπιασε η Κάντιθ (video)

Έστω και προσωρινά -και με παιχνίδι περισσότερο- η εκπληκτική Κάντιθ συνεχίζει την εκπληκτική της πορεία στη La Liga. Πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Ρεάλ … Διαβάστε περισσότερα

Bundesliga: “Καρέ” με… πολυβόλα για την Μπάγερν Μονάχου (video)

Με τους Μίλερ και Λεβαντόφσκι να πετάνε “φωτιές” στην επίθεση, η Μπάγερν Μονάχου έκανε επιβλητικό διπλό με 4-1 στην έδρα της Αρμίνια Μπίλεφελντ και πλησίασε … Διαβάστε περισσότερα

Premier League: Νίκη “ανάσα” για τη Σίτι στο ντέρμπι με την Άρσεναλ (video)

Η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 1-0 της Άρσεναλ στο ντέρμπι της αγωνιστικής στην Premier League και πήρε “ανάσα” στη βαθμολογία, μετά το κακό της ξεκίνημα … Διαβάστε περισσότερα

Σοκ στη Λίβερπουλ! Φόβοι για ρήξη χιαστών του Φαν Ντάικ (video)

Η Λίβερπουλ έχασε βαθμούς στο ντέρμπι με την Έβερτον στην Premier League, αλλά ο Γιούργκεν Κλοπ είναιθ πολύ πιθανό να έχει και μία ακόμη μεγαλύτερη … Διαβάστε περισσότερα

Serie A: “Βασιλιάς” Ζλάταν στο ντέρμπι του Μιλάνου (video)

Με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να επιστρέφει φορτσάτος μετά τον κορονοϊό, η Μίλαν επιβλήθηκε με 2-1 της Ίντερ στο “ντέρμπι ντέλλα Μαντονίνα” του Μιλάνου, παραμένοντας με … Διαβάστε περισσότερα

Ο Δώνης αποβλήθηκε μετά από μόλις 8 λεπτά αγώνα (video)

Ο Τάσος Δώνης συνεχίζει την καριέρα του στη γαλλική Ρεμς και στο παιχνίδι κόντρα στη Λοριάν για τη Ligue 1, έγινε αρνητικός πρωταγωνιστής, καθώς αποβλήθηκε … Διαβάστε περισσότερα

Παναθηναϊκός: “Ο Αλαφούζος δεν έκανε υπομονή” δήλωσε ο Πογιάτος (pic)

Ο Ντάνι Πογιάτος βρέθηκε τελικά στον πάγκο της ΠΑΕ Παναθηναϊκός μόλις για τρία παιχνίδια, με τον Γιάννη Αλαφούζο να αποφασίζει τη λύση της συνεργασίας του, … Διαβάστε περισσότερα