Η Αϊντχόφεν έφτιαξε τη ψυχολογία της ενόψει Ολυμπιακού

3
Η-Αϊντχόφεν-έφτιαξε-τη-ψυχολογία-της-ενόψει-Ολυμπιακού

Νίκη με ανατροπή για την Αϊντχόφεν επί της Φίτεσε με 3-1, για την 23η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, τέσσερις ημέρες πριν από τη ρεβάνς της ήττας από τους «ερυθρόλευκους» (4-2), βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις από το 4ο λεπτό από τον Μπόρχα, αλλά στη συνέχεια ανέλαβε τον πλήρη έλεγχο του ματς και νίκησε με τα γκολ των Γκέτσε (86′, 88′) και Μάλεν (66′).

Η ομάδα του Ρόγκερ Σμιντ αγωνίστηκε με τους: Μβόγκο, Ντάμφρις, Μπαουμγκάρντι, Βιεργκέβερ (89′ Τέζε) Ροζάριο, Μάουρο Τζούνιορ (65′ Τόμας), Σανγκαρέ, Γκουτιέρες (46′ Μάλεν), Φέιν (46′ Μαξ), Ζάχαβι, Βέρτεσεν (65′ Γκέτσε).

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις

Ολυμπιακός – Βρουσάι: Φόβοι για ρήξη χιαστού

Έντονη ανησυχία επικρατεί στον Ολυμπιακό, σχετικά με τον τραυματισμό που υπέστη ο Μάριος βρουσάι, στο ματς πρωταθλήματος με τον Άρη. «Λαβωμένος» βγήκε ο Ολυμπιακός από … Διαβάστε περισσότερα

Γκέλα για Ρόμα, βαθμό με 10 παίκτες για Μπενεβέντο

Παρότι αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το 57ο λεπτό (αποβλήθηκε ο Γκλικ), η Μπενεβέντο κατάφερε να πάρει το βαθμό στην εντός έδρας αναμέτρηση με την … Διαβάστε περισσότερα

«Προσγείωσε» την Παρί η εκπληκτική Μονακό (video)

Πήραν… αέρα τα μυαλά τους; Λίγες μόνο ημέρες μετά το θρίαμβο στην έδρα της Μπαρτσελόνα για τα προημιτελικά του Champions League, η Παρί Σεν Ζερμέν … Διαβάστε περισσότερα

Δεύτερη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, τριάρα σε Νιούκαστλ (video)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε εντός έδρας της Νιούκαστλ με 3-1 και συνεχίζει να βρίσκεται παρέα με τη Λέστερ στη δεύτερη θέση της Premier League και … Διαβάστε περισσότερα

Ολυμπιακός: Η πρώτη διάγνωση για Παπασταθόπουλο και Βρουσάι

Ο Ολυμπιακός είδε τους Παπασταθόπουλο και Βρουσάι να γίνονται αναγκαστική αλλαγή κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου του αγώνα με τον Άρη, για τη Superleague. … Διαβάστε περισσότερα

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με ανατροπή τον ΠΑΟΚ στο Παλατάκι

Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα στη Volleyleague, παίρνοντας μία παλικαρίσια νίκη επί του ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-1, … Διαβάστε περισσότερα

Ο Παπασταθόπουλος με δεμένο ώμο στον πάγκο του Ολυμπιακού (video)

Ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος στάθηκε άτυχος στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Άρη στο “Γ. Καραϊσκάκης” για την 23η αγωνιστική της Superleague. Ο Έλληνας αμυντικός αποχώρησε … Διαβάστε περισσότερα

Ολυμπιακός – Άρης: Το γκολ του Μήτρογλου που πάγωσε τους Πειραιώτες (video)

Ο Κώστας Μήτρογλου επέστρεψε ως αντίπαλος στο “Γ. Καραϊσκάκης” και “πλήγωσε” τον Ολυμπιακό. Ο διεθνής Έλληνας επιθετικός του Άρη βρήκε δίχτυα στο παιχνίδι με τους … Διαβάστε περισσότερα

Ολυμπιακός – Άρης: «Γκέλα» που «πόνεσε» πριν την Αϊντχόφεν, βαθμός με Μήτρογλου

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να διαχειριστεί την κόπωση από το πρώτο ματς με την Αϊντχόφεν, ο Πέδρο Μαρτίνς έκανε πολλές αλλαγές κόντρα στον Άρη, αλλά είδε … Διαβάστε περισσότερα

Οι αντίπαλοι της Εθνικής πόλο Ανδρών στους Ολυμπιακούς αγώνες

Λίγη ώρα μετά την ολοκλήρωση του προ-ολυμπιακού τουρνουά, πραγματοποιήθηκε στο Ρότερνταμ η κλήρωση των τουρνουά υδατοσφαίρισης των Ολυμπιακών Αγώνων του Τόκιο. Η εθνική ανδρών κληρώθηκε … Διαβάστε περισσότερα