Βαϊνάλντουμ, Βέγχροστ και 2-0 η Ολλανδία (vids)

3
Βαϊνάλντουμ,-Βέγχροστ-και-2-0-η-Ολλανδία-(vids)

Μέσα σε έξι λεπτά Βαϊνάλντουμ και Βέγχροστ διαμορφώσαν το 2-0 υπέρ της Ολλανδίας.

O Mπούχτσαν έκανε τα πάντα στο πρώτο ημίχρονο για να κρατήσει την Ουκρανία ζωντανή στο ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Ολλανδία συνέχισε στο φρενήρη ρυθμό τους και εν τέλει στο 52΄ βρήκε την λύση.

Ο Βαϊνάλντουμ πηρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση του Μπούχτσαν και έκανε από κοντά το 1-0, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Βέργχοστ έκανε το 2-0.

Γράψτε το σχόλιό σας

Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο

ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ NEWSLETTER ΜΑΣ Για να λαμβάνετε κάθε ημέρα στο email σας τα νέα από το in.gr

Eurobasket 1987: 34 χρόνια από το έπος της παρέας του Γκάλη και του Γιαννάκη

video

Μπάσκετ

Συμπληρώνονται 34 ολόκληρα χρόνια από το αλησμόνητο βράδυ της 14ης Ιουνίου του 1987 όταν η Εθνική Ελλάδος του Γκάλη του Γιαννάκη και των άλλων παιδιών, κατακτούσε την κορυφή της Ευρώπης στον τελικό με τη Σοβιετική Ένωση. Στη μεγαλύτερη μέχρι τότε επιτυχία του ελληνικού αθλητισμού

14/06/2021 08:50

Η ηγετική εμφάνιση του Αντετοκούνμπο κόντρα στους Νετς

video

Μπάσκετ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μια σπουδαία εμφάνιση κόντρα στους Νετς και οδήγησε τους Μπακς σε μια άνετη νίκη, ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 2-2

Σπορ

Το μέλλον ανήκει στον Τσιτσιπά – Στο Νο4 της παγκόσμιας κατάταξης παρά την ήττα από τον Τζόκοβιτς

Ο Στέφανος προηγήθηκε με 2-0 σετ, ωστόσο ο Τζόκοβιτς κατέδειξε γιατί βρίσκεται στο Νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης, κάνοντας δικό του τον 19ο τίτλο γκραν σλαμ, αλλά μόλις τον 2ο από το Roland Garros

14/06/2021 06:55

«Κλωτσάει» η Λας Πάλμας για Αραούχο, δεν ανησυχούν στην ΑΕΚ

MUST READ

Μιλγουόκι Μπακς – Μπρούκλιν Νετς 107-96: Τρομερός Γιάννης και 2-2 οι Μπακς

Μπάσκετ

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση σημειώνοντας 34 πόντους, 12 ριμπάουντ και3 ασίστ, οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν με σκορ 107-96 των Μπρούκλιν και έφεραν τη σειρά στο 2-2.

14/06/2021 00:50

ΕΝΦΙΑ… Μυκόνου

MUST READ

Μπαρτσελόνα: Σίγουροι για την παραμονή του Μέσι οι «μπλαουγκράνα»

Ποδόσφαιρο

Πεπεισμένοι πως ο Λιονέλ Μέσι θα συνεχίσει να φοράει τα «μπλαουγκράνα» είναι στην Μπαρτσελόνα.

14/06/2021 00:10

Τα μυστήρια του υπερταμείου

MUST READ

Καρδιακές παθήσεις: Οι συνήθειες που μειώνουν τον κίνδυνο

MUST READ

Αζάρ: «Δεν ήρθα στην Ρεάλ νομίζοντας ότι είμαι ο νέος Ρονάλντο»

Ποδόσφαιρο

Ο Έντεν Αζάρ πήρε μεταγραφή στην Ρεάλ Μαδρίτης προκειμένου να φτιάξει το δικό του όνομα και όχι να «αντιγράψει» αυτό του Ρονάλντο, σύμφωνα με τον ίδιο.

13/06/2021 23:45

Η Μπριζίτ Μακρόν στο Καλλιμάρμαρο, το 2% για την Άμυνα και το καλοκαίρι στο Αιγαίο και τα δασικά των εκκλησιαστικών φιλέτων

MUST READ

Πρόσφατα Άρθρα Σπορ

video

Μπάσκετ

video

Μπάσκετ

Τσιτσιπάς: «Έχασε» τη γιαγιά του 5 λεπτά πριν τον τελικό – Η συγκλονιστική ανάρτησή του

Άλλα Αθλήματα

Ραγίζει καρδιές ο Στέφανος Τσιτσιπάς: Πέθανε η γιαγιά του 5 λεπτά πριν τον τελικό

«Σε ευχαριστώ που μεγάλωσες τον πατέρα μου. Χωρίς αυτόν τίποτα δεν θα ήταν δυνατό» αναφέρει, μεταξύ άλλων, ο Στέφανος Τσιτσιπάς απευθυνόμενος προς τη γιαγιά του

Ποδόσφαιρο

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των παιχνιδιών που έχουν γίνει μέχρι τώρα, οι βαθμολογίες των ομίλων, αλλά και το πρόγραμμα της Δευτέρας (14/6).

14/06/2021 00:18

Ποδόσφαιρο

Νίκη – θρίλερ για την Ολλανδία (3-2) – Δείτε τα γκολ

Ποδόσφαιρο

Η Ολλανδία επικράτησε με 3-2 της Ουκρανίας σε ένα συναρπαστικό ματς με 5 γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και ξεκίνησε νικηφόρα την πορεία της στο Euro, «πιάνοντας» την Αυστρία στην κορυφή του ομίλου με 3 βαθμούς.

13/06/2021 23:58

Ισοφάρισε μέσα σε τρία λεπτά με Γιαρμολένκο και Γιάρεμπτσουκ η Ουκρανία (vids)