Αϊντχόφεν – Ολυμπιακός: Τα γκολ των Ολλανδών που έβαλαν στα σχοινιά τους Πειραιώτες (video)

3
Αϊντχόφεν-–-Ολυμπιακός:-Τα-γκολ-των-Ολλανδών-που-έβαλαν-στα-σχοινιά-τους-Πειραιώτες-(video)

Η Αϊντχόφεν κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 4-2 του πρώτου αγώνα με τον Ολυμπιακό στο Φάληρο από το πρώτο ημίχρονο της ρεβάνς στην Ολλανδία.

Στο 23ο λεπτό η ολλανδική ομάδα κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον Ζάχαβι να νικάει στον αέρα την άμυνα των φιλοξενούμενων για το 1-0, ενώ στο 44′ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 με υπέροχο φάουλ.

Δείτε τα γκολ των Ολλανδών:

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις

Ολυμπιακός: Μήνυμα Μαρινάκη για την πρόκριση (pic)

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται ξανά στους “16” του Europa League και ο ιδιοκτήτης της “ερυθρόλευκης” ΠΑΕ, Βαγγέλης Μαρινάκης εμφανίστηκε ενθουσιασμένος από την πρόκριση. Ο “ισχυρός άνδρας” … Διαβάστε περισσότερα

Ολυμπιακός: Γλέντι και στα αποδυτήρια (video)

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στους “16” του Europa League και οι παίκτες του το πανηγύρισαν έξαλλα τόσο εντός γηπέδου όσο και στα … Διαβάστε περισσότερα

Βαθμολογία UEFA: Έπεσε στην 20η θέση η Ελλάδα και περιμένει τον Ολυμπιακό

Οι νίκες των Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Σλάβια Πράγας και Γιανγκ Μπόις “πόνεσαν” την Ελλάδα στη βαθμολογία της UEFA, καθώς την ίδια ώρα ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από … Διαβάστε περισσότερα

Βαθμολογία Euroleague: Χάνει το τρένο της οκτάδας ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στο ΣΕΦ, με αποτέλεσμα να φτάσει τις έξι σερί ήττες στην Euroleague. Το νέο αρνητικό αποτέλεσμα φέρνει την … Διαβάστε περισσότερα

Ολυμπιακός: Οι πιθανοί αντίπαλοι στους «16» του Europa League

Ο Ολυμπιακός χρειάστηκε ένα γκολ στο τέλος επί της Αϊντχόφεν για να προκριθεί στους “16” του Europa League, αλλά ο στόχος του είναι να συνεχίσει … Διαβάστε περισσότερα

Europa League: «Βόμβα» από τη Σλάβια Πράγας – Οριακή πρόκριση για τη Μίλαν (videos)

Η Σλάβια Πράγας έκανε την έκπληξη της βραδιάς στους “32” της Europa League, καθώς “άλωσε” την έδρα της Λέστερ με 2-0 και προκρίθηκε στην επόμενη … Διαβάστε περισσότερα

Αϊντχόφεν – Ολυμπιακός: Οι έξαλλοι πανηγυρισμοί Μαρτίνς και παικτών (video)

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 2-1 από την Αϊντχόφεν στην Ολλανδία, ωστόσο κατάφερε να περάσει στους “16” του Europa League σε συνδυασμό με το 4-2 του … Διαβάστε περισσότερα

Αϊντχόφεν – Ολυμπιακός: Το γκολ του Χασάν που έστειλε στον έβδομο ουρανό τους Πειραιώτες (video)

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε στα σχοινιά με τα δύο γκολ του Ζάχαβι στην Ολλανδία, ωστόσο κατάφερε να πάρει την πρόκριση επί της Αϊντχόφεν και να βρεθεί … Διαβάστε περισσότερα

Αϊντχόφεν – Ολυμπιακός: «Εκπορθητής» Χασάν έστειλε τους Πειραιώτες στους «16» (videos)

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε με την “πλάτη στον τοίχο” στην Ολλανδία, αλλά ο Χασάν πέτυχε ένα “χρυσό” γκολ στο 89′ και με το 2-1 επί της … Διαβάστε περισσότερα

Μπαρτζώκας: «Όταν δεν κερδίζεις είναι πρόβλημα στον Ολυμπιακό»

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας έμεινε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του Ολυμπιακού στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με την ΤΣΣΚΑ στο ΣΕΦ και στάθηκε στα … Διαβάστε περισσότερα