“Αυτοκτόνησε” η Τότεναμ – Επέστρεψε από το 3-0 η Γουέστ Χαμ (video)

0
3
“Αυτοκτόνησε”-η-Τότεναμ-–-Επέστρεψε-από-το-3-0-η-Γουέστ-Χαμ-(video)

Τι κι αν προηγήθηκε με 3-0, η Τότεναμ τα έκανε… θάλασσα, με τη Γουεστ Χαμ να επιστρέφει από την… κόλαση και να “κλέβει”τον βαθμό της ισοπαλίας (3-3) από την ομάδα του Μουρίνιο.

Η Τότεναμ πλήρωσε ακριβά τη χαλαρότητα της στα τελευταία λεπτά και έχασε μέσα από τα χέρια της δύο πολύτιμους βαθμούς, παραχωρώντας ισοπαλία 3-3 στη Γουέστ Χαμ, για την 5η αγωνιστική της Premier League.

Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε με 3-0, αλλά τελικά τα «σφυριά» ήταν αυτοί που πανηγύρισαν στο φινάλε. Οι «πετεινοί» άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Σον, για να φτάσουν σε άλλα δύο τέρματα μέσα στο πρώτο τέταρτο με σκόρερ τον Χάρι Κέιν (8′, 16′).

Στα τελευταία λεπτά οι «Σπερς», όμως, έριξαν αισθητά την απόδοση τους, με αποτέλεσμα η Γουέστ Χαμ να καταφέρει μέσα σε δέκα λεπτά να κάνει τη μεγάλη ανατροπή και να πάρει την ισοπαλία στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο 82’ ο Κρέσγουελ εκτέλεσε φάουλ και ο Μπαλμπουένα με κεφαλιά μείωσε σε 3-1, ενώ στο 85’ με αυτογκόλ ο Ντάβιντσον Σάντσες έβαλε τους φιλοξενούμενους στο ματς (3-2).

Ο Μπέιλ έφυγε στην κόντρα στο 92’ και αφού βρέθηκε μόνος με τον Φαμπιάνσκι πλάσαρε άουτ και στο 94’ ο Λανζίνι με μία “φωτοβολίδα” διαμόρφωσε το τελικό 3-3, παγώνοντας τον Ζοσέ Μουρίνιο και την ομάδα του.

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις

Βαθμολογία Superleague: ΑΕΚ και ΠΑΟΚ πίσω από τον Βόλο

Δείτε πώς διαμορφώθηκε η βαθμολογία της Superleague μετά τα αποτελέσματα της Κυριακής, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος και ενώ εκκρεμεί το Λαμία – Παναιτωλικός. … Διαβάστε περισσότερα

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Βαθμό στο φινάλε οι Θεσσαλονικείς που “άγγιξαν” ακόμη και το διπλό (videos)

Ισόπαλο (1-1) έληξε το ντέρμπι Δικεφάλων στο ΟΑΚΑ ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ, για την πέμπτη αγωνιστική της Superleague. Καλύτερος ο Δικέφαλος του Βορρά, … Διαβάστε περισσότερα

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Το γκολ του Τζόλη που ακυρώθηκε από το VAR και το ποστάρισμα για χέρι (video)

Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε… προσωρινά την ΑΕΚ, πριν “βγει” το πρώτο ημίχρονο του ντέρμπι στο ΟΑΚΑ. Το VAR ακύρωσε το γκολ του Τζόλη – Σύμφωνα με … Διαβάστε περισσότερα

Ρήξη χιαστού ο Βαν Ντάικ – “Παγωμένοι” οι άνθρωποι της Λίβερπουλ

Ο Βίρτζιλ Βαν Ντάικ θα περάσει κι επίσημα την πόρτα του χειρουργείου, όπως ανακοίνωσε η Λίβερπουλ. Ο Ολλανδός αμυντικός υπέστη ρήξη χιαστών συνδέσμων στη κόντρα … Διαβάστε περισσότερα

Το “κάρφωσε” ο Πέλκας – Ντεμπούτο στη Φενέρμπαχτσε με γκολ (video)

Ιδανικό ντεμπούτο με τη φανέλα της Φενέρμπαχτσε πραγματοποίησε ο Δημήτρης Πέλκας. Ο Δημήτρης Πέλκας αποχώρησε πριν από λίγο καιρό από τον ΠΑΟΚ, μετακομίζοντας στην Κωνσταντινούπολη … Διαβάστε περισσότερα

Παναθηναϊκός – Συλαϊδόπουλος: “Δεν πανηγυρίζουμε την ισοπαλία”

Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε ισόπαλος (2-2) με τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, με τον προσωρινό προπονητή του “τριφυλλιού”, Σωτήρη Συλαϊδόπουλο, να τονίζει ότι το “τριφύλλι” δεν πανηγυρίζει … Διαβάστε περισσότερα

Ο πενταδάτος Αστέρας Τρίπολης “βύθισε” την ΑΕΛ

Με δύο γκολ του Χερόνιμο Μπαράλες, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε της ΑΕΛ με 3-1 στη Λάρισα, για την πέμπτη αγωνιστική της Superleague. Η θεσσαλική ομάδα … Διαβάστε περισσότερα

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ 1-1 ΤΕΛΙΚΟ: Ισόπαλο το ντέρμπι του ΟΑΚΑ

Η μπίλια έκατσε και πάλι στο… Χ! Μια ακόμα ισοπαλία σε ντέρμπι δικεφάλων στο ΟΑΚΑ μετά τον Νοέμβριο του 2017. Η… αποδεκατισμένη ΑΕΚ δεν μπόρεσε … Διαβάστε περισσότερα

“Διπλό” κορυφής για Ομόνοια πριν τον ΠΑΟΚ – “Απόδραση” με δέκα παίκτες

Τέταρτη νίκη στο κυπριακό πρωτάθλημα για την Ομόνοια (προσεχή αντίπαλο του ΠΑΟΚ στον 5ο όμιλο του Europa League). Η ομάδα του Μπεργκ επικράτησε εκτός έδρας … Διαβάστε περισσότερα

Euroleague: Οι διαιτητές των αγώνων του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού

Γνωστά έγιναν τα ονόματα των διαιτητών που θα σφυρίξουν τις αναμετρήσεις των ελληνικών ομάδων στην πέμπτη αγωνιστική της Euroleague. Το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την … Διαβάστε περισσότερα