Αστέρας Τρίπολης: Αήττητος για έκτο παιχνίδι και φλερτ με ρεκόρ

4
Αστέρας-Τρίπολης:-Αήττητος-για-έκτο-παιχνίδι-και-φλερτ-με-ρεκόρ

Ο Αστέρας Τρίπολης έμεινε για έκτο παιχνίδι στη σειρά αήττητος εκτός έδρας, για πρώτη φορά μέσα σε μια σεζόν και απειλεί δύο απόλυτα ρεκόρ του στην κατηγορία στα δύο επόμενα παιχνίδια.

Ο Αστέρας Τρίπολης δεν κράτησε το 2-0 επί της ΑΕΚ στο “Σπύρος Λούης”, αλλά και αυτό το τελικό 2-2, του έδωσε την ευκαιρία να μένει για έξι εκτός έδρας παιχνίδια χωρίς ήττα για πρώτη φορά μέσα σε μια αγωνιστική περίοδο.

Παράλληλα ισοφάρισε το ρεκόρ του στην κατηγορία, αφού είχε ξαναμείνει έξι παιχνίδια χωρίς ήττα εκτός έδρας το 2015, αλλά με καλοκαίρι να παρεμβάλλεται.

Αν δεν χάσει στο Περιστέρι στις 6 Μαρτίου θα καταρρίψει και το απόλυτο ρεκόρ των έξι αγώνων χωρίς ήττα εκτός έδρας.

Ανεξάρτητα έδρας τώρα, ο Αστέρας έφτασε τα οκτώ παιχνίδια χωρίς ήττα, πλησιάζοντας το ρεκόρ του στην κατηγορία, που είναι εννέα αγώνες.

Το είχε κάνει από το Σεπτέμβριο ως τον Δεκέμβριο του 2007, στην πρώτη του κιόλας σεζόν στη Super League.

Θα το ισοφαρίσει αν δεν χάσει από τον ΠΑΟΚ και θα το καταρρίψει στο Περιστέρι.

Αυτό σημαίνει ότι στο Περιστέρι μπορεί να κάνει δύο ρεκόρ ταυτόχρονα, εφόσον δεν χάσει εκεί και δεν έχει χάσει βέβαια και από τον ΠΑΟΚ.

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις

Παναθηναϊκός: «Δεν μπορούμε να κρυφτούμε, στις 9 ευκαιρίες πρέπει να βάλεις γκολ» δήλωσε ο Μπόλονι

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε μετά από 9 αγώνες στο πρωτάθλημα, παρότι έχασε ένα… τσουβάλι ευκαιρίες για γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και ο Λάζλο Μπόλονι τόνισε ότι … Διαβάστε περισσότερα

Λετονία – Ελλάδα: Έβγαλε αντίδραση κι έδειξε «ψυχή» η Εθνική (video)

Μετά την ήττα με… κάτω τα χέρια από τη Βοσνία, η Εθνική Ελλάδας έβγαλε αντίδραση κόντρα στη Λετονία και επικράτησε -έστω και στην παράταση- με … Διαβάστε περισσότερα

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός: Βρήκε σε «τείχος» και «έσπασε» το σερί του Τριφυλλιού (videos)

Μετά το Κύπελλο, ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε και στο πρωτάθλημα μετά από 9 παιχνίδια, αφού ο Παναιτωλικός επικράτησε με 1-0 στο Αγρίνιο, σκοράροντας στην πρώτη φάση … Διαβάστε περισσότερα

Αδιανόητο: Ο Κνετ δεν έπαιξε κόντρα στον Παναθηναϊκό λόγω μπριζόλας

Ο Παναιτωλικός κλήθηκε να αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό στην 23η αγωνιστική της Superleague, χωρίς τον βασικό του τερματοφύλακα, για τον πιο απίθανο λόγο. Ο Κρίστοφερ Κνετ … Διαβάστε περισσότερα

Φοβερό video με Πετρούνια και Μάλτση για τις διακρίσεις και τις «πληγές» στον αθλητισμό

Με αφορμή την καταγγελία της Σοφίας Μπεκατώρου για σεξουαλική παρενόχληση που “άνοιξε” τον… ασκό του Αιόλου στον αθλητισμό και όχι μόνο, η Γενική Γραμματεία Αθλητισμού … Διαβάστε περισσότερα

Εθνική Ελλάδας: Σούπερ φιλικά με Τουρκία και Βέλγιο για την ομάδα του Φαν΄τ Σιπ

Η Εθνική Ελλάδας θα ξεκινήσει την προετοιμασία της για τα Προκριματικά του Μουντιάλ 2022 το ερχόμενο καλοκαίρι και ήδη ανακοινώθηκαν δύο δυνατές φιλικές αναμετρήσεις. Η … Διαβάστε περισσότερα

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ!

Ο Παναθηναϊκός ήταν τραγικός στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Παναιτωλικό, αλλά στο δεύτερο μέρος “πολιόρκησε” τους αντιπάλους του και είχε … Διαβάστε περισσότερα

Παναθηναϊκός: Όταν ο Χεζόνια έκανε «poster» τον Αντετοκούνμπο και «ταπείνωσε» τον Λεμπρόν Τζέιμς (videos)

Ο Μάριο Χεζόνια είναι κι επίσημα παίκτης της ΚΑΕ Παναθηναϊκός, η οποία και ανακοίνωσε την απόκτηση του πρώην NBAer με τα γνωστά “πράσινα” αισθήματα, προκαλώντας … Διαβάστε περισσότερα

Κορονοϊός: Ανοίγουν τα γήπεδα για τους οπαδούς στην Αγγλία

Μετά και από ένα “σκληρό” lockdown η βρετανική κυβέρνηση παρουσίασε ένα πλάνο για τη σταδιακή άρση των μέτρων για τον κορονοϊό και σε αυτό περιλαμβάνεται … Διαβάστε περισσότερα

Champions League: «Νοσοκομείο» η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε και τον Μπενζεμά (pic)

Η Ρεάλ Μαδρίτης θυμίζει νοσοκομείο τον τελευταίο καιρό, εξαιτίας των πολλών τραυματισμών και ο Ζινεντίν Ζιντάν έχασε και τον Καρίμ Μπενζεμά ενόψει του κρισιμότατου αγώνα … Διαβάστε περισσότερα